Co zrobić, kiedy włosy zaczynają wypadać?

Wypadanie włosów u mężczyzn i u kobiet jest czymś normalnym. Wynika to z cyklu życia takiego włosa, który w pewnym momencie musi wypaść, aby mógł zostać zastąpiony przez nowy włos. Natomiast problem z wypadaniem włosów można zdiagnozować w momencie, kiedy faktycznie obserwowalna jest znaczna intensyfikacja procesu ich wypadania. Możemy to zauważyć podczas mycia włosów szamponem, czesania lub po prostu włosy mogą w dużej ilości pozostawać na ubraniach. To najwyższy czas na to, aby zacząć działać. Pamiętajmy bowiem o tym, że jeśli nowe włosy nie będą wyrastać w miejscu tych, które wypadły- szybko przyjdzie nam stać się posiadaczami łysiny, która niestety nie wygląda zbyt estetycznie. A dobry wygląd w biznesie, a także w jakiejkolwiek innej pracy, jaką wykonujemy jest naprawdę ważny i mocno rzutuje na naszą pewność siebie. Warto też wiedzieć o tym, że wypadaniu włosów można w wielu przypadkach skutecznie zaradzić.

 

Jakie kroki możemy podjąć?

 

Kiedy zaobserwujemy, że włosów wypada coraz więcej, najczęściej próbujemy sami poradzić sobie z problemem i pierwszym, najbardziej intuicyjnym krokiem jest zmiana dotychczasowej pielęgnacji. Jest to słuszne, gdyż nieodpowiednia troska o włosy i skórę głowy może zaburzyć pewną ich równowagę, a w efekcie spowodować nadmierne wypadanie włosów. Jednakże, sięgając po preparaty drogeryjne możemy nie osiągnąć takich rezultatów niż w przypadku, kiedy sięgnęlibyśmy po preparaty medyczne i lecznicze, odpowiednio dopasowane do przyczyny, która powoduje łysienie. Aby więc wiedzieć, co zacząć stosować- najlepiej udać się do specjalisty, który zdiagnozuje dlaczego włosy nam wypadają. Wówczas dobrana pielęgnacja może celowa dokładnie w źródło problemu, a dzięki temu- dawać znacznie lepsze efekty niemalże od razu.

 

Jakże ważna wizyta u trychologa

 

Już podczas pierwszej wizyty lekarz może przeprowadzić badanie, które pozwoli poznać podłoże problemu. Obok niewłaściwej pielęgnacji lub też niewłaściwej diety, stresu czy stylu życia, częstą przyczyną utraty włosów jest wysoki poziom testosteronu. Drugą, bardzo częstą przyczyną powstawiania łysiny lub też zakoli są czynniki genetyczne. Jak się więc okazuje, tendencje do łysienia w określony sposób można odziedziczyć po swoim ojcu lub po dziadku. Po zbadaniu problemu, trycholog zazwyczaj ustala kurację zaradczą, której efektywność najlepiej mierzyć w czasie. Regularne wizyty w gabinecie dają spore szanse na rozwiązanie problemu, dlatego też nie powinniśmy się ich obawiać.