Masaż klasyczny- dlaczego warto się na niego zdecydować

Bardzo często niestety nie do końca mamy wpływ na to, jaką pozycję przyjmujemy w pracy, a spędzamy tutaj każdego dnia wiele godzin. Już sama praca przed komputerem– chociaż wydaje się być pracą łatwą i świadczoną w komfortowych warunkach- naraża nas na liczne niedogodności, nerwobóle, problemy z kręgosłupem i innymi schorzeniami związanymi z prowadzeniem siedzącego trybu życia. Dlatego też zupełnie zrozumiałe jest, że szukamy jakiegoś sposobu na to, aby poprzez fizjoterapię zadbać o swoje zdrowie i przeciwdziałać nawracającym dolegliwością. Dlatego też tak naprawdę każdy, kto odczuwa bóle kręgosłupa czy jakiekolwiek inne bóle związane z narządami ruchu, odczuwa stres i przewlekłe zmęczenie- powinien sprawdzić czym jest masaż leczniczy. Może się on okazać prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

Na czym to w ogóle polega?

Przede wszystkim, warto zauważyć, że taki masaż klasyczny może pełnić wiele funkcji, a jedną z nich jest właśnie oddziaływanie na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Aby faktycznie móc przekonać się o tym, że masaż może być niezwykle skuteczny- trzeba zgłosić się do osoby, która naprawdę wie, w jaki sposób go wykonywać. Ponadto, aby odczuwać długofalowe rezultaty związane z jego przeprowadzaniem- konieczne jest korzystanie z niego seriami, w określonych odstępach czasu. Taki masaż w bardzo dużym stopniu wpływa na nasz układ krwionośny. Pobudza go do działania, jednocześnie działając kojąco na nasz układ nerwowy i na zmysły. Zazwyczaj, bezpośrednio po takiej sesji z masażem klasycznym czujemy bardzo przyjemne odprężenie. Dlatego też masaż w swojej najbardziej klasycznej formie sprawdzi się dla osób, które mocno się stresują i chciałyby znaleźć jakiś sposób radzenia sobie z tym stresem na dłuższą metę. Jak widać, masaż może być też doskonałym sposobem na podleczenie ludzkiej psychiki.

Masaż klasyczny wykorzystuje różne techniki

Możemy być zaskoczeni, jak różnorodny może być dotyk i w jak zróżnicowany sposób może działać na nasz organizm. Podczas masażu możemy być głaskani, ugniatani, rozcierani, a natężenie takiego dotyku może być różne. Zazwyczaj jednak na sam koniec sesji przeprowadza się masowanie znacznie delikatniejsze w swojej formie, aby pomóc naszemu organizmowi w pewien sposób się wyciszyć. Być może nie każdy zwraca uwagę na ten aspekt masażów, ale dodatkowo pozytywnie oddziałują one na naszą skórę, która poprzez stosowanie tak różnorodnych technik dotyku może stać się bardziej elastyczna i jędrna. Ponieważ jednak masaż tak mocno oddziałuje na te najbardziej powierzchniowe warstwy naszej skóry- nie zaleca się go przeprowadzać w momencie, kiedy mamy różnego rodzaju uczulenia, wykwity alergiczne, łuszczyce czy egzemę.

Zapisz się na masaż leczniczy: https://iclb.pl/zabiegi/masaz-leczniczy/

Samo uczestniczenie w takim masażu może stanowić dla nas przyjemny rytuał. Oczywiście, warto wcześniej wziąć prysznic, ale też najlepiej już 2 godziny przed masażem nie spożywać zbyt obfitych czy ciężkostrawnych posiłków, gdyż problemy trawienne mogą nam zepsuć radość uczestniczenia w takim zabiegu.