Usługi podatkowe związane z prowadzeniem firmy w Hiszpanii

Kwestie podatkowe w każdym państwie wyglądają trochę inaczej. Wobec tego nawet, jeśli doskonale orientujemy się w polskim systemie podatkowym, a nawet posiadamy bardziej zaawansowaną wiedzę księgową, w momencie, kiedy znajdziemy się w innym państwie- musimy wszystkiego dowiadywać się na nowo.

Przy tym wszystkim pamiętajmy o tym, że niedopilnowanie pewnych spraw urzędowych może skutkować dla nas sankcjami. Mogą mieć one charakter wezwania nas do urzędu w celu złożenia wyjaśnień, ale mogą to być także sankcje ekonomiczne. Dlatego też podejmując działalność w innym państwie- na przykład takim jak Hiszpania- możemy potrzebować wsparcia ze strony specjalistów, którzy są dobrze obeznani z przepisami, kwestiami podatkowymi, prawem pracy lub też formalnościami, jakie wiążą się z zakładaniem firmy. Mogą oni wyjaśnić nam to, jak wygląda podatek dochodowy w Hiszpanii, dowiemy się także jaka jest kwota wolna od podatku w Hiszpanii.

 Z jakiej formy opodatkowania skorzystać?

Zawiłości księgowe nie są dla każdego, nawet jeśli podejmiemy się samodzielnego prowadzenia księgowości za granicą, musimy mieć świadomość, że pewne kwestie możemy przeoczyć, tym samym tracąc możliwość korzystania z różnego rodzaju ulg. W przypadku, kiedy decydujemy się na wsparcie księgowe, ponosimy koszty związane z obsługą księgową, ale rozwiązanie to ma więcej niż jedną korzyść. Przede wszystkim, nie musimy się już martwić o to, czy nasze rozliczenia będą wykonywane poprawnie, gdyż na pewno tak będzie. Co za tym idzie na pewno nie będziemy wzywani do tamtejszego Urzędu Skarbowego, a nawet jeśli taka sytuacja miałaby miejsce, biuro księgowe może wszelkie tego typu sprawy załatwiać w naszym imieniu.

Ogromną zaletą takiego rozwiązania są też możliwe do przeprowadzenia optymalizacje podatkowe w ramach istniejącego prawa. Polegają one na tym, że doświadczony specjalista zajmuje się szczegółową analizą rodzaju prowadzonej przez nas działalności, jej specyfiki i sytuacji, a następnie dobiera najbardziej optymalną formę opodatkowania. Takie przedsięwzięcie może mieć miejsce już na początku prowadzenia firmy, ale optymalizacje można też przeprowadzać na późniejszym etapie jej działalności.